TOP 10 apdrošināšanas uzņēmumi Latvijā

No nelaimēm un dažādām neparedzētām dzīves likstām nav pasargāts neviens. Vai tā būtu pēkšņa saslimšana vai trauma, dabas stihiju, kaimiņu vai citu personu izraisīti mājokļa bojājumi, automašīnas zādzība vai ceļu satiksmes negadījums, ir lielāks sirdsmiers, kad zini, ka esi apdrošinājies pret finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, iestājoties kādam no šiem vai citiem apdrošināšanas gadījumiem.

5 apdrošināšanas veidi, kas var dzīvē noderēt

Mūsdienās pieejami daudz un dažādi apdrošināšanas veidi, ļaujot apdrošināt gandrīz jebkuru dzīves sastāvdaļu. Kādu apdrošināšanu izvēlēties, – atkarīgs no katra individuālām vajadzībām, dzīvesveida un finansiālās situācijas. Kādi ir populārākie apdrošināšanas veidi, kas dzīvē varētu noderēt un ko vērts apdomāt, plānojot savu nākotni? Lasi tālāk!

Automašīnas apdrošināšana – OCTA vai KASKO

 

Foto: Freepik.com/ xb100
Foto: Freepik.com/ xb100

Ikvienam motorizētā transportlīdzekļa īpašniekam, kurš piedalās ceļu satiksmē, pēc likuma ir obligāta OCTA apdrošināšana – sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Savukārt tāds apdrošināšanas veids kā KASKO jau ir brīvprātīgs (ja vien auto nav pirkts līzingā vai kredītā). Galvenā atšķirība starp šiem apdrošināšanas veidiem ir tāda, ka OCTA sedz materiālos un nemateriālos zaudējumus, kas nodarīti trešajām personām vai to mantai, proti, apdrošina tevis radītās sekas, nevis tevi vai tavu auto, savukārt KASKO atlīdzina zaudējumus arī šīs polises īpašniekam (pat, ja negadījums radies paša vainas dēļ). Lai saprastu, kuru no abiem izvēlēties, rūpīgi – patstāvīgi vai kopā ar izvēlēto apdrošinātāju – jāizvērtē un jāizrunā visi apdrošinātie riski, ko iekļauj OCTA un KASKO.

Īpašuma apdrošināšana

 

Foto: Freepik.com/ jcomp
Foto: Freepik.com/ jcomp

Īpašuma apdrošināšana pasargā no zaudējumiem, ko īpašumam – privātmājai, dzīvoklim, palīgēkai – var radīt tādi negadījumi kā ugunsgrēks un dabas stihijas, zādzības un vandālisms, inženierkomunikāciju (ūdensvadu, apkures un ventilācijas, elektroinstalācijas u. c.) avārija. Tāpat īpašuma apdrošināšana noder situācijās, kad mājokļa bojājumi radušies kaimiņu dēļ, piemēram, viņu veikto remontdarbu rezultātā. Īpašuma apdrošināšana pasargā no daudz un dažādām neparedzētām dzīves situācijām un lielākai finansiālai drošībai var ietvert arī tajā esošās mantas / iedzīves apdrošināšanu, kā arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, lai atlīdzinātu zaudējumus, kas savas darbības (vai bezdarbības) rezultātā radīti trešajām personām un / vai viņu mantai.

Veselības apdrošināšana

 

Veselības apdrošināšana ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids, kas apdrošina saslimšanas risku, pasargājot no neparedzētiem izdevumiem saslimšanas vai traumas gadījumā. Tā noder, piemēram, ja nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, ambulatora un stacionāra ārstēšana un rehabilitācija, maksas procedūras, laboratoriskie un diagnostiskie izmeklējumi un citi maksas un valsts apmaksātie medicīnas pakalpojumi, kā arī medikamentu, optikas iegāde. Tāpat veselības apdrošināšana var segt izmaksas par zobārstniecības un zobu higiēnas pakalpojumiem, dažādiem sporta pakalpojumiem, piemēram, peldēšanu baseinā, ūdens aerobiku, trenažieru zāli un citām sportiskām aktvitātēm un nodarbībām.

Ceļojumu apdrošināšana

 

Lai segtu neparedzētus finansiālos zaudējumus un gūtu drošības sajūtu ceļojot – gan uz ārvalstīm, gan iekšzemē –, noderēs ceļojumu apdrošināšana. Ceļojumu apdrošināšana var segt neatliekamo medicīnisko palīdzību pēkšņas saslimšanas gadījumā un medicīniskā transporta izdevumus, tuvinieka ierašanos ārvalstīs, pases atjaunošanas izdevumus, ja tā nozaudēta vai nozagta. Tāpat var apdrošināt bagāžas aizkavēšanos, bojājumus, nozaudēšanu un zādzību, nelaimes gadījumus, kas radušies, piemēram, dažādās sportiskās aktivitātēs (riteņbraukšana, slēpošana, snorkelēšana u. c.), ceļojuma nokavēšanas, pārtraukšanas un atcelšanas gadījumus, lidojuma aizkavēšanās rezultātā radušos izdevumus, piemēram, par pārtiku, viesnīcu un transportu no / uz lidostu. Lai ceļojuma laikā nebūtu jāraizējas par to, kas tavā prombūtnē notiek mājās, ceļojumu apdrošināšanas polisē iespējams iekļaut arī īpašuma un mantas apdrošināšanu. Ir vairāki ceļojumu apdrošināšanas veidi. Piemēram, ja esi aktīvs ceļotājs, iespējams iegādāties polisi visam gadam, kas ļaus bez raizēm ceļot visā pasaulē. Savukārt, ja ceļo neregulāri vai ļoti reti, tad apdrošināt vari konkrēto ceļojumu. Iespējams izvēlēties arī starp dažādām apdrošināšanas programmām atkarībā no tā, kādu risku apdrošināšanu tās ietver.

Mājdzīvnieku apdrošināšana

 

No saslimšanām un nelaimes gadījumiem nav pasargāts neviens – arī mājdzīvnieki. Tāpēc, lai daļēji vai pilnībā segtu izdevumus par mājdzīvnieka veterināro ārstēšanu slimības vai traumas gadījumā, vērts parūpēties par mājdzīvnieka apdrošināšanu. Apdrošināt var arī tādus gadījumus kā mājdzīvnieka pazušana, nozagšana vai pat nāve. Tāpat mājdzīvnieku apdrošināšana var ietvert zobārstniecības pakalpojumu apmaksu, izdevumus par mājdzīvnieka radīto kaitējumu trešajām personām, ceļojuma atcelšanas izmaksas mājdzīvnieka slimības vai traumas dēļ un citus ar mājdzīvniekiem saistītus riskus.

Ja tieši šobrīd apsver iespēju apdrošināt veselību vai īpašumu, vai izskati citus apdrošināšanas variantus, piedāvājam sarakstu ar uzticamiem Latvijas apdrošināšanas uzņēmumiem, kas palīdzēs izvairīties no neparedzētiem finansiāliem zaudējumiem dažādās dzīves situācijās. Tāpat apdrošināšanas uzņēmumus un informāciju par tiem vari atrast šeit.

BTA Baltic Insurance Company, AAS

BTA Baltic Insurance Company, AAS

Sporta 11, Rīga, LV-1013

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” (www.bta.lv) ir apdrošināšanas tirgus līderis Baltijas valstīs, kas piedāvā plašu nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu. 2016. gadā par uzņēmuma lielāko akcionāru kļuva viens no vadošajiem apdrošinātājiem Eiropā "Vienna Insurance Group AG". BTA ir vairāk nekā 29 gadu pieredze apdrošināšanas tirgū un vairāk nekā 606 tūkstoši klientu. BTA nodrošina apdrošināšanu gan privātajiem, gan biznesa klientiem – OCTA un KASKO, veselības, ceļojumu, īpašumu apdrošināšanu, velopolisi, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu un komercīpašuma apdrošināšanu.

ADB Gjensidige, Latvijas filiāle

ADB Gjensidige, Latvijas filiāle

Gustava Zemgala gatve 74A, Rīga, LV-1039

"ADB Gjensidige" (www.gjensidige.lv) ir Norvēģijas lielākās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas Baltijas valstīs darbojas jau vairāk nekā 10 gadus. „Gjensidige” pamatvērtības ir radīt drošības sajūtu, domāt netradicionāli un uzdrīkstēties rīkoties. Uzņēmums piedāvā plašu apdrošināšanas pakalpojumu klāstu privātpersonām un uzņēmumiem – OCTA, KASKO, īpašuma, ceļojumu, nelaimes gadījumu, jahtu vai mazizmēra kuģošanas līdzekļu apdrošināšana, kā arī personu, kas iebrauc Latvijas Republikā, apdrošināšana, darbinieku veselības apdrošināšana, būvuzņēmēja visu risku apdrošināšana, uzņēmuma transportlīdzekļu apdrošināšana un dažādi citi apdrošināšanas pakalpojumi juridiskām personām.

Baltijas Apdrošināšanas nams, apdrošināšanas AS

Baltijas Apdrošināšanas nams, apdrošināšanas AS

Antonijas 23, Rīga, LV-1010

„Baltijas Apdrošināšanas Nams” dibināts 2000. gadā un nodrošina daudzpusīgus apdrošināšanas pakalpojumus privātpersonām un biznesam – autotransporta (OCTA, KASKO), īpašuma, ceļojumu, nelaimes gadījumu, uzņēmumu darbinieku veselības, kravu un kuģu apdrošināšana, kā arī citi apdrošināšanas pakalpojumi. Uzņēmumam ir plašs apkalpošanas tīkls visā Latvijā – pakalpojumi pieejami divos klientu apkalpošanas centros Rīgā, reģionālajās filiālēs Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Valmierā un Valkā, kā arī pie sadarbības partneriem, tostarp Ceļu satiksmes drošības direkcijas filiālēs 26 lielākajās Latvijas pilsētās, pie apdrošināšanas brokeriem, aģentiem un starpniekiem, auto dīleriem un Latvijas Naftas degvielas uzpildes stacijās.

VIS BROKERHOUSE, SIA, Apdrošināšanas brokeri

VIS BROKERHOUSE, SIA, Apdrošināšanas brokeri

Kārļa Ulmaņa gatve 2-6.st., Rīga LV-1004

VIS BROKERHOUSE SIA (www.visbrokerhouse.eu) veic apdrošināšanas procesa uzraudzību un sniedz profesionālas konsultācijas ar apdrošināšanu saistītos jautājumos, piemēram, klienta interesēs veic riska izvērtēšanu, apdrošināšanas līguma sagatavošanu, kā arī aizstāv klienta intereses tā darbības laikā. VIS BROKERHOUSE sadarbojas gan ar Latvijā pārstāvētām apdrošināšanas sabiedrībām, gan ir partneris vairāku ārzemju, tai skaitā Lloyd`s, apdrošināšanas brokeru un apdrošināšanas kompāniju partneris. VIS BROKERHOUSE piedāvā dažādus apdrošināšanas veidus – OCTA, KASKO, veselības apdrošināšanu,civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, īpašumu, nelaimes gadījumu, ceļojumu, finanšu risku, dzīvnieku, celtniecības risku, kiberrisku un kravas apdrošināšanu. Viena no būtiskākajām brokera darbības priekšrocībām ir tā, ka brokera pakalpojumi nesadārdzina apdrošināšanu – atlīdzību par savu darbu brokeris saņem tikai un vienīgi no klienta izvēlētās apdrošināšanas sabiedrības.

 

Balta, apdrošināšanas AS

Balta, apdrošināšanas AS

Raunas 10, Rīga LV-1039

BALTA ir apdrošināšanas uzņēmums ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi un godīgākais apdrošinātājs klientu vērtējumā jau vairāk nekā 18 gadus. BALTA ir daļa no PZU grupas, kas ir viens no vadošajiem apdrošinātājiem Centrāleiropā un Austrumeiropā. Uzņēmums piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus gan privātpersonām, gan uzņēmumiem – OCTA, KASKO, īpašuma, ceļojumu, nelaimes gadījumu, vispārējās un profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu.

Balcia Insurance SE, apdrošināšanas sabiedrība

Balcia Insurance SE, apdrošināšanas sabiedrība

Krišjāņa Valdemāra 63, Rīga LV-1010

„Balcia Insurance SE” (www.balcia.lv) ir starptautiski atzīts vispārējās apdrošināšanas eksperts ar daudzu gadu pieredzi. Uzņēmums tika dibināts Latvijā 1993. gadā ar nosaukumu „Baltijas Transporta apdrošināšana” (vēlāk zināms kā zīmols BTA), un tas ātri vien kļuva par vienu no vadošajiem pilna apjoma apdrošināšanas sniedzējiem strauji augošajā Baltijas tirgū. Uzņēmums piedāvā mājokļa apdrošināšanu, OCTA, KASKO, nelaimes gadījumu, civiltiesiskās atbildības, ceļojumu, junioru un nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Tāpat piedāvājumā ir unikāla apdrošināšana „City combo”, kas ietver braukšanas laikā radušos nelaimes gadījumu, īpašuma (transportlīdzekļa) risku un trešās personas civiltiesiskās atbildības risku apdrošināšanu.

If P&C Insurance, AS, Latvijas filiāle

If P&C Insurance, AS, Latvijas filiāle

Republikas laukums 2A, Rīga, LV-1010

„If” (www.if.lv) pieder lielākajai nedzīvības apdrošināšanas kompānijai Ziemeļeiropā – „If P&C Insurance Holding” Ltd., kuras īpašnieks ir „Sampo Group”. Uzņēmums nodrošina pilnu riska apdrošināšanas pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Dānijā, Baltijas valstīs. „If” bija pirmā apdrošināšanas sabiedrība, kas Latvijā sāka piedāvāt iegādāties apdrošināšanas polises un pieteikt KASKO negadījumu internetā – „If” interneta sistēmā. Apdrošinātāja piedāvājumā ir KASKO, OCTA, mājokļa, mājdzīvnieku, ceļojumu apdrošināšana. Tāpat „If” piedāvā telefonu un citu viedierīču apdrošināšanu, velosipēdu, veselības, nelaimes gadījumu, civiltiesiskās atbildības, atpūtas kuģošanas līdzekļu un kritisko slimību apdrošināšanu.

Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle, Centrālais birojs

Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle, Centrālais birojs

Vienības gatve 87H, Rīga, LV-1004

„Compensa Life Vienna Insurance Group SE” (www.compensalife.eu) 100% akcionārs ir „Vienna Insurance Group”, kas ir dibināta jau 1824. gadā un šobrīd ir vadošā Austrijas apdrošināšanas grupa Centrālajā un Austrumeiropā. „Compensa Life Vienna Insurance Group SE” Latvijas filiāle ir dzīvības apdrošināšanas sabiedrība, kas Latvijā darbojas jau kopš 1999. gada. Apdrošinātājs piedāvā tādus pakalpojumus kā dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu veidošanu, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšana, privātās un mūža pensijas apdrošināšana, onkoloģisko saslimšanu apdrošināšana, uzkrājošā dzīvības apdrošināšana bērniem.

Ergo Insurance SE Latvijas filiāle

Ergo Insurance SE Latvijas filiāle

Skanstes 50, Rīga LV-1013

ERGO (www.ergo.lv) ir viens no vadošajiem apdrošinātājiem Latvijā, ko pārstāv divas apdrošināšanas sabiedrības – „ERGO Insurance SE Latvijas filiāle”, kas piedāvā plašu nedzīvības apdrošināšanas spektru, un „ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle”, kas piedāvā dzīvības un veselības apdrošināšanu. ERGO pakalpojumu klāstā ietverti tādi pakalpojumi kā OCTA un KASKO, veselības, ceļojumu, nelaimes gadījumu, īpašumu, personīgā un dzīvības apdrošināšana, vēža apdrošināšana, civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, kā arī Uzkrājums ar dzīvības apdrošināšanu un Mūža pensija. Uzņēmums sadarbojas gan ar privātpersonām, gan uzņēmumiem.

Eurolife Latvia, SIA

Eurolife Latvia, SIA

Gunāra Astras 8B, Rīga, LV-1082

"Eurolife Latvia" (www.eurolife.lv) ir dinamisks un strauji augošs uzņēmums, apdrošināšanas starpnieks, eksperts dzīvības apdrošināšanā, kas Latvijas apdrošināšanas tirgū darbojas kopš 2005. gada kā koncerna „Grazer Wechelseitige Versicherung AG” apdrošināšanas starpnieks. Galvenās „Eurolife Latvia” darbības jomas ir ģimenes nodrošinājums, uzkrājumi un pensijas.

Filters