Bērnu nometnes

7 ieteikumi vecākiem pirms bērna došanās uz vasaras nometni.

Nereti bērna pirmā došanās uz nometni vecākos izraisa šaubas un bailes. Taču jāsaprot, ka pareizi izvēlēta bērnu nometne var spēlēt svarīgu lomu bērna audzināšanā un attīstībā, kā arī novērst problēmas, kuras līdz šim nav izdevies atrisināt ne ģimenē, ne skolā.

Atpūšoties nometnē, tavs bērns iemācīsies kļūt patstāvīgs, gūs iespēju redzēt jaunas vietas un iegūt jaunas zināšanas. Tāpat tava atvase nostiprinās savu veselību, uzturoties svaigā gaisā un ievērojot noteiktu dienas režīmu, un attīstīs komunikācijas prasmes, sarunājoties un darbojoties komandā ar citiem bērniem un pieaugušajiem.
 

Pirms bērna došanās uz nometni, vecākiem vajadzētu ņemt vērā dažus svarīgus ieteikumus.

1. Ja šī tavam bērnam ir pirmā nometnes pieredze, nav nepieciešams, lai bērns tajā pavada pilnu nometnes periodu, turklāt vēlams, lai nometne atrastos pēc iespējas tuvāk mājām. Pirmajai reizei pilnībā pietiks, ja bērns nometnē pavadīs 10–12 dienas, bet nākamgad, ja bērnam tāda atpūta būs gājusi pie sirds, var sūtīt uz pilnu nometnes norisināšanās laiku.

2. Pirmajā reizē bērnu ieteicams vest uz nometni kopā ar kādu paziņu vai draugu – kopā bērniem būs būtiski vieglāk adaptēties jaunajā vidē.

3. Pirmo divu līdz piecu dienu laikā bērns parasti aprod ar jauno vietu un kolektīvu. Kā likums, tieši šajā laikā bērns var vēlēties biežāk zvanīt uz mājām vai lūgt vecākus braukt pakaļ. Nevajadzētu satraukties jau pēc pirmā zvana – pacenties noskaņot bērnu optimistiski, noskaidro iemeslus, kāpēc bērns vairs nevēlas atrasties nometnē un tikai tad pieņem lēmumu. Parasti, atrodoties nometnē jau 2. nedēļu, bērnam rodas vairāk pozitīvu emociju – šajā laikā viņš jau ir iepazinies ar citiem bērniem un sāk aktīvi iesaistīties nometnes dzīvē.

4. Izvēloties bērnu nometni, ievāc visu nepieciešamo informāciju, ieskaitot rekomendācijas no bērna vienaudžiem un viņu vecākiem, publikācijas par šo nometni, atsauksmes tūrisma un specializētos interneta resursos.

5. Ja nometne atrodas netālu no mājām, uz turieni var laikus aizbraukt iepazīties ar potenciālo vidi, kurā bērns dzīvos, aprunāties ar pedagogiem un noskaidrot visus interesējošos jautājumus par ēdināšanu, plānotajām aktivitātēm, dienas režīmu, medicīniskās palīdzības iespējām un citiem būtiskiem jautājumiem.

6. Izvēloties nometni, noteikti ņem vērā arī bērna vēlmes. Apjautājies, kā tava atvase redz savu vasaras atpūtu, ar ko visvairāk vēlētos nodarboties šajā laikā, kas viņu interesē.

7. Informē audzinātāju/nometnes organizatoru par īpatnībām, kas raksturīgas tavam bērnam, piemēram, ja nemāk peldēt, ir alerģija uz kādiem noteiktiem produktiem vai nav ieteicamas intensīvas fiziskās aktivitātes un tamlīdzīgi.

"Atklāj-Sevi.lv", biedrība

Carnikava, Nēģu 37, Carnikavas n., LV-2163, 29224474

"Atklāj sevi" diennakts austrumcīņu nometne

Nometne paredzēta bērniem un jauniešiem vecumā no astoņiem līdz 25 gadiem un norisinās katru gadu viendpadsmit dienu garumā. Programma balstīta uz austrumu cīņu mākslu apguvi, ko nodrošina profesionāla treneru komanda. Savukārt tiem, kam cīņas neiet pie sirds, ikdienā ir iespēja piedalīties citās interesantās sporta aktivitātēs – spēlēt futbolu, volejbolu, ūdens polo, tautas bumbu un citas sporta spēles.

Nometnes dalībnieki var apgūt prasmes darboties komandā, kā arī iepazīties un attīstīt komunikāciju un savstarpējo sapratni, sadarbojoties ar dažāda vecuma grupu bērniem un jauniešiem. Katrs dalībnieks var papildus izvēlēties grupu, kurā darbosies visas nometnes garumā - mūzikas, mākslas, izdzīvošanas skolas vai teātra grupiņu. Papildus fiziskām aktivitātēm nometnes dalībnieki varēs ik vakaru baudīt saulrietu jūras krastā – nometne atrodas kempingā "Jūrasdzeņi" jūras tuvumā.

"Bolderājas karatē klubs "

Stūrmaņu 23, Rīga, LV-1016, 26875327

Sporta un atpūtas diennakts nometne "Jūrmala 2018"

Nometne paredzēta aktīviem bērniem un jauniešiem vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem, kam patīk dažādas sportiskas aktivitātes, sporta spēles, sacensības un izaicinājumi. Nometnes programma balstīta uz vispārējās fiziskās sagatavotības attīstību, kā arī karatē nodarbībām. Visas aktivitātes notiks divās atsevišķās sporta zālēs Pumpuru vidusskolā, stadionā un Pumpuru pludmales teritorijā, Jūrmalā.

Papildus tiks organizētas dažādas sporta un intelektuālās aktivitātes, piemēram, futbols, volejbols, basketbols, šahs un citas aizraujošas un jautras spēles. Tāpat jaunieši varēs atpūsties pie jūras, lēkāt un vingrot uz batuta, apmeklēt kino un Līvu akvaparku, kā arī piedalīties orientēšanās sacensībās.

"Klasika", bērnu vasaras nometne

Stacijas 6, Saulkrasti, Saulkrastu n., LV-2160, 29722551

Starptautiskā jauniešu atpūtas diennakts nometne "Klasika"

Katru gadu nu jau 20 gadus pēc kārtas bērnu vasaras nometne "Klasika" rīko nometnes Saulkrastos. Ar bērniem darbojas pieredzējušu pedagogu komanda. Nometnē piedalās bērni no dažādām valstīm vecumā no sešiem līdz 16 gadiem.

2018. gada vasaras nometnē darbojas astoņas maiņas, kas balstītas uz kādu noteiktu tematiku – intelektuālās, radošās, sporta. Nometne tiek organizēta krievu valodā. Nometnes laikā bērniem ir iespēja gūt jaunus draugus, iemācīties valodas un lieliski pavadīt vasaras brīvlaiku. Pieteikšanās iespējama jebkurā laikā, ja ir palikušas brīvas vietas.

"Miranda M", SIA, Mācību centrs

Maskavas 42-308, Rīga, LV-1050, 29429191

Šreka un Fionas draugu diennakts nometne (ar angļu valodas apmācību elementiem), 6-8 g.

Nometne paredzēta bērniem vecumā no sešiem līdz astoņiem gadiem ar mērķi iemācīties angļu valodas vārdus par noteiktām tēmām ar interesantu rotaļu palīdzību, kā arī apgūt patstāvību, prasmes komunicēt ar vienaudžiem un iegūt jaunus draugus.
Bērniem tiks nodrošināta iespēja pilnveidot savu radošo garu, iemaņas darboties komandā, organizatoriskās prasmes, kā arī attīstīt fiziskās spējas, piedaloties aizraujošās aktivitātēs, kas īpaši patiks Šreka un Fionas mazajiem faniem. Savas karaļvalsts himnas sacerēšana, jautras rotaļas, pārsteiguma ballītes organizēšana Ēzelītim, rotaļlietu izgatavošana, dziedāšana, stafetes, tikšanās ar Zobu feju un daudzas citas jautras aktivitātes padarīs tava bērna vasaras brīvlaiku neaizmirstamu. Turklāt viss norisināsies īstā pilī – Kandavas novadā Zemītes pilī.

Militāri izglītojoša diennakts nometne "Pasaules glābēji" 4.-9.klases skolēniem

Lieliska iespēja bērniem, kas grib iejusties karavīra lomā – militāri izglītojoša diennakts nometne "Pasaules glābēji". Nometnes sākumā bērniem tiks izsniegtas karavīru formas un noteiktas misijas.

Gatavojoties misijai, bērni varēs apgūt dažādas iemaņas – šaut mērķī, siet mezglus, orientēties apkārtnē, izmantojot kompasu, slēpties un maskēties. Tāpat bērni apgūs pirmās palīdzības iemaņas, pareizu apģērba locīšanas tehniku, piedalīsies komandas saliedēšanas un citos jautros un vienlaikus izglītojošos pasākumos

Burvju nometne Harija Potera faniem 1-5.kl.

Viena no populārākajām piedzīvojumu nometnēm Latvijā - Burvju nometne tiek organizēta jau 15. gadu un ir lieliska vasaras brīvlaika pavadīšanas iespēja Harija Potera faniem. Bērni varēs attīstīt savu fantāziju un radošumu, iejūtoties burvju tēlos un baudot noslēpumainus un aizraujošus piedzīvojumus.

Lai radītu bērniem burvju valstības noskaņu, nometne tiek organizēta kādā no Latvijas pilīm. Šogad – Zemītes pilī Kandavas novadā. Nometnes programma būs interesanta arī tiem, kas nav lasījuši grāmatas par Hariju Poteru – tiks organizētas burvju skolas nodarbības tādas kā maģisko būtņu kopšana, mikstūru pagatavošana un citas, kalambola spēles treniņi un čempionāts, burvju cepuru skaistumkonkurss, burvju mākslinieku izrāde un citas jautras aktivitātes, kas liks bērniem sajusties kā īstā burvju valstībā.

"Rīgas 1. valodu skola", SIA

Zemitāna iela 2b, Rīga, LV-1012, 27883535

100 summers, invented in Latvia. Official (1.nometne)

"100 summers, invented in Latvia" ir daudzpusīga nometne īpaši ziņkārīgiem bērniem, kurus interesē itin viss. Katra nometnes diena tiks vērsta uz to, lai bērni kļūtu pārliecinātāki par sevi un savām spējām, iemācītos pacietību, apgūtu sociālās prasmes, iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem, patstāvību, kā arī atpūstos no ikdienā bieži lietotajām viedierīcēm, TV un datora.

Visas nometnes programmas aktivitātes būs saistītas ar dabas izzināšanu un dažādiem izgudrojumiem. Tāpat bērniem būs iespēja pilnveidot latviešu un angļu valodas zināšanas.

"Skrivanek Baltic", SIA, Bērnu nometnes

Lāčplēša 87c, Rīga, LV-1011, 67240364

Summer Discovery – piedzīvojumu diennakts nometne 7-11 gadus veciem skolēniem

Nometne "Summer Discovery" sniedz iespēju bērniem vecumā no septiņiem līdz 11 gadiem izzināt apkārtējo pasauli, pateicoties izglītojošām, sportiskām un radošām aktivitātēm brīvā dabā. Bērni varēs piedalīties dažādās jautrās sporta stafetēs un šķēršļos, radošajās darbnīcās, atjautības uzdevumos un konkursos, kā arī attīstīt angļu valodas iemaņas, jo nometnes programmā iekļautas 25 akadēmiskās angļu valodas stundas, kuras vadīs "Skrivanek Baltik" angļu valodas pasniedzējs.
Papildus izglītojošām un iemaņas attīstošām aktivitātēm bērniem un pusaudžiem būs lieliska iespēja iegūt jaunus draugus un neaizmirstami pavadīt savu vasaras brīvlaiku. Norises vieta – Mālpils internātpamatskola.

Survival Academy izdzīvošanas diennakts nometne 8–12 gadus veciem skolēniem

Izdzīvošanas nometne ir aktīvās atpūtas nometne bērniem vecumā no astoņiem līdz 12 gadiem, kuriem patīk sportiskas un aizraujošas aktivitātes brīvā dabā, saista izaicinājumi un piemīt sacensību gars. Norises vieta – Staļģenes vidusskola. Nometnē bērniem jāpilda uzdevumi, kas prasa praktiskas izdzīvošanas prasmes un iemaņas, piemēram, iegūt uguni, pagatavot maltīti ugunskurā, orientēties dabā ar kompasa palīdzību, izaicināt sevi šķēršļu trasē, uzsliet veco laiku teltis, apgūt pirmās palīdzības prasmes un citas iemaņas, pateicoties aizraujošai un pārdomātai aktivitāšu programmai.
Nometnes programmā ir iekļautas 25 akadēmiskās angļu valodas nodarbības, pateicoties kurām, bērni varēs apgūt angļu valodas un komunikācijas prasmes, sarunājoties ar citiem nometnes dalībniekiem. Nometnes programma ļauj attīstīt bērniem iemaņas darboties komandā, trenēt spēku, izturību, veiklību un atjautību.

Лето приключений – aktīvās atpūtas un krievu valodas dienas nometne

Aktīvās atpūtas dienas nometne paredzēta 1.–6.klases skolēniem. Nometne norisinās piecas dienas no plkst. 9:00-17:00. Tās mērķis – apgūt pamata zināšanas krievu valodā vai pilnveidot jau iegūtās valodas prasmes.

Bērniem būs iespēja izzināt sevi un tuvāko apkārtni, iemācīties sadarbību ar citiem, uzzināt jaunas lietas, piedaloties dažādās aizraujošās aktivitātēs brīvā dabā, apmeklējot muzejus, darbojoties radošajās darbnīcās, spēlējot galda spēles un apmeklējot kino.