10 bērnu nometnes, kurp doties vasaras brīvlaikā

Freepik.com/ senivpetro

Nereti bērna pirmā došanās uz nometni vecākos izraisa šaubas un bailes. Taču jāsaprot, ka pareizi izvēlēta bērnu nometne var spēlēt svarīgu lomu bērna audzināšanā un attīstībā, kā arī novērst problēmas, kuras līdz šim nav izdevies atrisināt ne ģimenē, ne skolā. Atpūšoties nometnē, tavs bērns iemācīsies kļūt patstāvīgs, gūs iespēju redzēt jaunas vietas un iegūt jaunas zināšanas. Tāpat tava atvase nostiprinās savu veselību, uzturoties svaigā gaisā un ievērojot noteiktu dienas režīmu, un attīstīs komunikācijas prasmes, sarunājoties un darbojoties komandā ar citiem bērniem un pieaugušajiem.

7 ieteikumi vecākiem pirms bērna došanās uz vasaras nometni

Pirms bērna došanās uz nometni, vecākiem vajadzētu ņemt vērā dažus svarīgus ieteikumus.

1. Izvēloties nometni, noteikti ņem vērā bērna vēlmes. Apjautājies, kā tava atvase redz savu vasaras atpūtu, ar ko visvairāk vēlētos nodarboties šajā laikā, kas viņu interesē.

2. Izvēloties bērnu nometni, ievāc visu nepieciešamo informāciju, ieskaitot rekomendācijas no bērna vienaudžiem un viņu vecākiem, publikācijas par šo nometni, atsauksmes tūrisma un specializētos interneta resursos.

3. Ja nometne atrodas netālu no mājām, uz turieni var laikus aizbraukt iepazīties ar potenciālo vidi, kurā bērns dzīvos, aprunāties ar pedagogiem un noskaidrot visus interesējošos jautājumus par ēdināšanu, plānotajām aktivitātēm, dienas režīmu, medicīniskās palīdzības iespējām un citiem būtiskiem jautājumiem.

4. Ja šī tavam bērnam ir pirmā nometnes pieredze, nav nepieciešams, lai bērns tajā pavada pilnu nometnes periodu, turklāt vēlams, lai nometne atrastos pēc iespējas tuvāk mājām. Pirmajai reizei pilnībā pietiks, ja bērns nometnē pavadīs 10–12 dienas, bet nākamgad, ja bērnam tāda atpūta būs gājusi pie sirds, var sūtīt uz pilnu nometnes norisināšanās laiku.

5. Pirmajā reizē bērnu ieteicams vest uz nometni kopā ar kādu paziņu vai draugu – kopā bērniem būs būtiski vieglāk adaptēties jaunajā vidē.

6. Pirmo divu līdz piecu dienu laikā bērns parasti aprod ar jauno vietu un kolektīvu. Kā likums, tieši šajā laikā bērns var vēlēties biežāk zvanīt uz mājām vai lūgt vecākus braukt pakaļ. Nevajadzētu satraukties jau pēc pirmā zvana – pacenties noskaņot bērnu optimistiski, noskaidro iemeslus, kāpēc bērns vairs nevēlas atrasties nometnē un tikai tad pieņem lēmumu. Parasti, atrodoties nometnē jau 2. nedēļu, bērnam rodas vairāk pozitīvu emociju – šajā laikā viņš jau ir iepazinies ar citiem bērniem un sāk aktīvi iesaistīties nometnes dzīvē.

7. Informē audzinātāju/nometnes organizatoru par īpatnībām, kas raksturīgas tavam bērnam, piemēram, ja nemāk peldēt, ir alerģija uz kādiem noteiktiem produktiem vai nav ieteicamas intensīvas fiziskās aktivitātes un tamlīdzīgi.

Turpinājumā apkopotas 10 bērnu vasaras nometnes, kur bērns varēs lieliski pavadīt brīvlaiku, gūt pozitīvas emocijas, attīstīt esošās iemaņas un iemācīties ko jaunu, kā arī iegūt jaunus draugus!

Rīgas 1. valodu skola, SIA

Rīgas 1. valodu skola, SIA

Zemitāna 2B, Rīga, LV-1012

"100 summers, invented in Latvia" ir daudzpusīga nometne (https://vs.edu.lv) īpaši ziņkārīgiem bērniem, kurus interesē itin viss. Katra nometnes diena tiks vērsta uz to, lai bērni kļūtu pārliecinātāki par sevi un savām spējām, iemācītos pacietību, apgūtu sociālās prasmes, iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem, patstāvību, kā arī atpūstos no ikdienā bieži lietotajām viedierīcēm, TV un datora. Visas nometnes programmas aktivitātes būs saistītas ar dabas izzināšanu un dažādiem izgudrojumiem. Tāpat bērniem būs iespēja pilnveidot latviešu un angļu valodas zināšanas.

Prieka akadēmija, SIA

Prieka akadēmija, SIA

Rīga

"Prieka akadēmija" (www.priekaakademija.lv) rīko jautras vasaras nometnes bērniem - sportiskās piedzīvojumu nometnes, jauniešu kartingu nometnes, zirgu nometnes, vasaras nometni "Avārijas brigāde" un citas tematiskās nometnes dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. "Prieka akadēmijā" ir nomainījušās vairākas paaudzes. Nometnes organizatori cenšas katrā bērnā atrast ko īpašu. Vairākums nometņu absolventu ir kļuvuši radoši, atraktīvi un par sevi pārliecināti. 

Aktīvists, biedrība

Aktīvists, biedrība

Niklāva 8, Baloži, Ķekavas nov., LV-2112

Biedrība "Aktīvists" jau vairāk nekā 14 gadus rīko dažādas diennakts un dienas nometnes bērniem un jauniešiem no sešiem līdz 16 gadiem. Nometnēs bērni dosies pārgājienā, piedalīsies sporta spēlēs un stafetēs, izmēģinās savus spēkus radošajā darbībā un pat uzņems filmu. Tāpat piedāvājumā ir valodu nometnes, uz sporta spēlēm, sacensībām un tūrismu orientētas un citas interesantas nometnes.

Atklāj-Sevi.lv, biedrība

Atklāj-Sevi.lv, biedrība

Carnikava, Nēģu 37, Carnikavas pagasts, Ādažu nov., LV-2163

Nometne "Atklāj-Sevi.lv" (www.atklaj-sevi.lv) paredzēta bērniem un jauniešiem vecumā no astoņiem līdz 25 gadiem un norisinās katru gadu 11 dienu garumā. Programma balstīta uz austrumu cīņu mākslu apguvi, ko nodrošina profesionāla treneru komanda. Savukārt tiem, kam cīņas neiet pie sirds, ikdienā ir iespēja piedalīties citās interesantās sporta aktivitātēs – spēlēt futbolu, volejbolu, ūdens polo, tautas bumbu un citas sporta spēles.  Nometnes dalībnieki var apgūt prasmes darboties komandā, kā arī iepazīties un attīstīt komunikāciju un savstarpējo sapratni, sadarbojoties ar dažāda vecuma grupu bērniem un jauniešiem. Katrs dalībnieks var papildus izvēlēties grupu, kurā darbosies visas nometnes garumā -  mūzikas, mākslas, izdzīvošanas skolas vai teātra grupiņu. Papildus fiziskām aktivitātēm nometnes dalībnieki varēs ik vakaru baudīt saulrietu jūras krastā – nometne atrodas kempingā "Jūrasdzeņi" jūras tuvumā.

Attīstības parks

Attīstības parks

Alderi, Kanāla 17, Ādažu pagasts, Ādažu nov., LV-2164

Biedrība "Attīstības parks" organizē bērnu nometnes "Bindenti" (www.bindenti.lv) jau kopš 2015. gada. Tajās bērni veic vairākas aktivitātes un misijas, tādējādi nometnes laikā izkopjot tādas paliekošas vērtības kā mērķtiecība, neatlaidība, sadarbība un uzmanība. Biedrība piedāvā plašu izvēli gan ar dienas, gan diennakts nometnēm, kur bērniem tiek nodrošinātas vispārīgās attīstības nodarbības, aktīvā sporta un prāta spēles, radošās darbnīcas un meistarklases, veselīga dzīvesveida un citas aizraujošas aktivitātes.

Skrivanek Baltic, bērnu nometnes

Skrivanek Baltic, bērnu nometnes

Lāčplēša 87C, Rīga LV-1011

"Skrivanek Baltic" (bernunometnes.lv) piedāvā ļoti plašu klāstu ar dažādas tematikas nometnēm. Piemēram, visu vasaru ir pieejama viena no populārākajām vasaras nometnēm bērniem, kuri mācās 1.–6. klasē – "Riga Fun". Tāpat tiek piedāvāta Aktīvās atpūtas un latviešu valodas nometne "Mana vasara", kas paredzēta 1.– 6. klases skolēniem. Iespējams piedalīties arī angļu, latviešu, krievu, vācu valodas nometnēs, kā arī teātra, glezniecības, stila un modes nometnēs.

Klasika, bērnu vasaras nometne

Klasika, bērnu vasaras nometne

Stacijas 6, Saulkrasti, Saulkrastu nov. LV-2160

Katru gadu nu jau 20 gadus pēc kārtas bērnu vasaras nometne "Klasika" (www.klasika.edu.lv) rīko nometnes Saulkrastos. Ar bērniem darbojas pieredzējušu pedagogu komanda. Nometnē piedalās bērni no dažādām valstīm (Vācijas, Anglijas, Amerikas, Izraēlas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas u. c.) vecumā no sešiem līdz 16 gadiem. Bērniem ir lieliska iespēja šeit iegūt plašu draugu loku ar saviem stāstiem un pieredzi. Vasaras nometnes programmā ir vairākas maiņas, kuru ietvaros ir kāda tēma, un pievienoties bērni var jebkurā laikā, ja ir brīvas vietas.

Bolderājas karatē klubs

Bolderājas karatē klubs

Stūrmaņu 23, Rīga LV-1016

Nometne (www.facebook.com/bolderajaskarateklubs) paredzēta aktīviem bērniem un jauniešiem vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem, kam patīk dažādas sportiskas aktivitātes, sporta spēles, sacensības un izaicinājumi. Nometnes programma balstīta uz vispārējās fiziskās sagatavotības attīstību, kā arī karatē nodarbībām. Visas aktivitātes notiks divās atsevišķās sporta zālēs Pumpuru vidusskolā, stadionā un Pumpuru pludmales teritorijā, Jūrmalā. Papildus tiks organizētas dažādas sporta un intelektuālās aktivitātes, piemēram, futbols, volejbols, basketbols, šahs un citas aizraujošas un jautras spēles. Tāpat jaunieši varēs atpūsties pie jūras, lēkāt un vingrot uz batuta, apmeklēt kino un Līvu akvaparku, kā arī piedalīties orientēšanās sacensībās.

Sound Estate, SIA

Sound Estate, SIA

Krūzes 47-16, Rīga, LV-1002

SIA "Sound Estate" organizē vasaras un rudens brīvlaika nometnes "Albatross" (www.albatross.lv). Iespējams izvēlēties gan nometnes Latvijā, gan Kiprā. Piedāvājumā ir plaša nometņu izvēle – piedzīvojumu, cīņas mākslu, radošās, veselīgās un izklaides nometnes, ar komiksiem, supervaroņiem un citiem bērnu vaļaspriekiem saistītas nometnes, talantus attīstošās un citas nometnes.

Miranda M, SIA

Miranda M, SIA

Lastādijas 42-308, Rīga LV-1050

"Miranda M" (mirandasnometnes.lv) organizē vienu no populārākajām piedzīvojumu nometnēm Latvijā - "Burvju nometni", kas ir lieliska vasaras brīvlaika pavadīšanas iespēja Harija Potera faniem. Bērni varēs attīstīt savu fantāziju un radošumu, iejūtoties burvju tēlos un baudot noslēpumainus un aizraujošus piedzīvojumus. Lai radītu bērniem burvju valstības noskaņu, nometne tiek organizēta pilī – Zemītes pilī Kandavas novadā. Nometnes programma būs interesanta arī tiem, kas nav lasījuši grāmatas par Hariju Poteru – tiks organizētas burvju skolas nodarbības tādas kā maģisko būtņu kopšana, mikstūru pagatavošana un citas, kalambola spēles treniņi un čempionāts, burvju cepuru skaistumkonkurss, burvju mākslinieku izrāde un citas jautras aktivitātes, kas liks bērniem sajusties kā īstā burvju valstībā. Tāpat "Mirandas nometnes" piedāvā "Spoku mednieku nometni Transilvānijas viesnīcā", Militāri izglītojošu nometni "Pasaules glābēji" un citas nometnes.

Filters