10 veikali, kur iegādāties labus dārza instrumentus

Freepik.com/ fabrikasimf

Jebkura dārza kopšanā nav iespējams apieties bez laba un ērta instrumenta. Turklāt – jo plašāks un augu ziņā daudzveidīgāks ir dārzs, jo rūpīgākai jābūt dārza instrumenta izvēlei. Lai arī veikalos tiek piedāvāts plašs un daudzveidīgs dārza inventāra sortiments, pirms iegādāties instrumentus un aprīkojumu dārza kopšanai, kas saskaņā ar reklāmas saukļiem „ietaupīs tavu laiku”, padomā, cik bieži un kādos darbos tie būs tev nepieciešami. Vislabāk to varēsi saprast, ja izveidosi nelielu tabulu, kurā uzskaitīsi visus tavā dārzā ik sezonu veicamos darbus, atzīmējot to periodiskumu un laiku, kas tiem tiek patērēts, izmantojot rokas un mehāniskos instrumentus. Tādējādi veikalā tu izvairīsies, pirmkārt, no ilgas domāšanas par to,  kāds instruments tev būtu atbilstošākais, un, otrkārt, no dārga inventāra iegādes, kas galu galā, tā arī neizmantots, noklāsies ar putekļiem.

Ko ņemt vērā, izvēloties dārza instrumentus?

Rokas dārza instrumenti

 

Pārdevēji piedāvā virkni lielisku preču – vienu labāku un efektīvāku par otru, taču nav jēgas pirkt to, ko tikpat kā neizmantosi. Dārza instrumentu galvenais uzdevums ir paātrināt dārza darbus, bet, par cik dārzi ir dažādi, arī dārza instrumentu izvēlei jābūt individuālai, atbilstošai konkrētajai dārza teritorijai.

Papildus šim aspektam jāņem vērā arī tas, ka instrumentam ērti jāiekļaujas plaukstā un jābūt komfortabli izmantojamam tieši tev. Daži instrumentu mehānismi var būt pārāk trokšņaini, citi – sarežgītāk lietojami vai kopjami, tāpēc vēlams inventāru pārbaudīt praktiski. Izvēloties rokas dārza instrumentus, pamēģini „pastrādāt” ar tiem uz vietas veikalā – tā būs krietni vienkāršāk izvēlēties ērtāko starp dažādu ražotāju piedāvātajiem modeļiem.

Tu vari būtiski ietaupīt laiku un naudu, ja iegādāsies inventāru no nerūsējošā tērauda. Tādi instrumenti lēnāk nolietojas, ir ātrāk un vienkāršāk kopjami un gadiem saglabā sākotnējo kvalitāti pat pie minimālas kopšanas. Tāpēc neskopojies, iegādājoties bieži izmantojamus dārza instrumentus, tādus kā lāpstas, dakšas, grābekļus, kapļus u. tml. – nekvalitatīva tērauda izstrādājumi no nezināmiem ražotājiem bieži mēdz salūzt pašā nepiemērotākajā brīdī.

Ja izvēle veikalā ir ierobežota, labāk pasūti tev piemērotāko instrumentu internetā vai turpat veikalā, ja šāda iespēja tiek piedāvāta. Tāpat ir vērts velīt laiku arī citu veikalu sortimenta izpētei. Iespējams, tev nepieciešamas kreiļiem paredzētas dārza šķēres, bet konkrētajā veikalā to tieši tobrīd uz vietas nav, vai arī, ja tev ir nepieciešamas dārza šķēres augstāku koku lapotnes apcirpšanai, būtu jēgpilnāk iegādāties instrumentu ar teleskopisku rokturi, nevis atsevišķi dārza šķēres un kāpnes, lai piekļūtu lapotnei, tikai tāpēc, ka šie produkti ir veikalā pieejami, bet varbūt tev nepieciešamāka šaurāka lāpstiņa nekā ir uz vietas piedāvājumā – darbiem grūtāk pieejamās vietās...

Aprīkojums mobilitātei – ne mazāk svarīgs

 

Lai pārvietotu dārza teritorijā apjomīgākus materiālus (zemi, mēslojumu, atkritumus, lapas utt.), ērti izmantot ķerru vai blīvu plēvi. Savukārt liela soma, spainis vai rati labi noderēs instrumentu pārvietošanai. Ja paredzēti lielāki darbi un sagaidāms, ka būs daudz atkritumu, kā variantu var paņemt nomā automašīnas piekabi, lai atkritumus izvestu patstāvīgi, vai arī izmantot zaļo dārza atkritumu izvešanas pakalpojumus.

Mehāniskie dārza instrumenti laika taupīšanai

 

Mehāniskie instrumenti lieliski ietaupa laiku darbietilpīgos procesos, piemēram, garu dzīvžogu apcirpšanā, taču tie var būt arī bīstami. Tāpēc nepieciešams stingri ievērot to ekspluatācijas instrukciju un darbā ar tiem izmantot rekomendēto aizsargapģērbu un aksesuārus. Tāpat nedrīkst aizmirst par inventāra regulāru tīrīšanu un tehnisko apkopi. Mehāniska instrumenta iegādi ir vērts apsvērt, ja tev ir svarīgi ietaupīt laiku, piemēram, tādos darbos kā zāliena apmaļu apgriešana vai dzīvžoga apcirpšana. Smagākiem darbiem, kurus veic reti, racionālāk ir izmantot speciālās tehnikas nomas iespējas vai arī uzticēt šos darbus speciālistiem.

Mehāniskie instrumenti iedalās benzīna un elektriskajos. Pie neliela darbu apjoma ērtāk izmantot elektriskos modeļus, taču pievērs uzmanību tam, ka būs nepieciešams āra izmantošanai derīgs pagarinātājs – drošības pēc, vēlams, maksimāli pamanāmākā krāsā (oranžs, sarkans, dzeltens u. tml.). Savukārt lielākās dārza teritorijās lietderīgāk izmantot benzīna aprīkojumu, parasti tas ir dārgāks un smagāks par elektroinstrumentiem, taču jaudīgāks un pie pareizas uzturēšanas arī ilgmūžīgāks.

Izvēloties dārza tehniku, centies precīzāk izvērtēt tehnikas iespēju atbilstību tavām vajadzībām. Piemēram, plašam zālājam ir vērts iegādāties apmaļu griezēju ar benzīna dzinēju, tāpat noderēs pļaujmašīna uz ritentiņiem vai pat mini traktors, kuram var mainīt piekaramo aprīkojumu un ko var izmantot ar piekabi. Elektriskais auklas trimmeris būs neaizvietojams zāles pļaušanai grūti pieejamās vietās. Dārza putekļsūcējs rudenī būs noderīgs teritorijās, kurās ir daudz lapu koku sugu. Dzīvžoga kopšanai iegādājies dzīvžogu šķēres – izvēloties elektrisko modeli, ņem vērā, ka tam tuvumā būs nepieciešams barošanas avots un tam var būt vajadzīga bieža uzlāde.

Dārza inventāra uzglabāšana

 

Šim momentam parasti nepievērš tik lielu uzmanību, domājot par dārza aprīkojumu, bet veltīgi, jo ilgstoši vajadzīgā dārza inventāra meklējumi nereti prasa spēcīgus nervus un atņem tik dārgo laiku. Tāpēc, lai iegādātie instrumenti būtu darba kārtībā ilgus gadus, katram dārza īpašniekam vajadzētu paredzēt vietu, kur uzglabāt dārza aprīkojumu – šķūni, garāžu vai pagrabu –, turklāt tur visam jāatrodas savās vietās. Instrumentus ar garu rokturi, piemēram, lāpstas, grābekļus, kā arī vieglos elektriskos un benzīna instrumentus labāk piekārt pie sienas. Laistīšanas šļūtenei papildus vērts iegādāties spoli, lai tā nemaisītos pa kājām. Dārza šķēres, cimdus, dārza liekšķeres, virves un citus sīkumus ieteicams uzglabāt atvilktnēs vai kastēs ar nodalījumiem. Ķīmiskos līdzekļus jāuzglabā sausā un vēsā vietā, piemēram, slēgtā skapī vai uz augsta plaukta, kur tie nebūs pieejami bērniem. Maisus ar substrātu, augsnes maisījumus arī jāglabā sausā vietā vai zem jumta, pasargājot tos no mitruma.


Averto, SIA

Averto, SIA

Babīte, Priežu 5, Babītes pagasts, Mārupes nov., LV-2101

SIA „Averto” piedāvā iegādāties augstas kvalitātes preces, kas apmierinās pat prasīgākos pircējus. „Averto” produkti ir izgatavoti pie sertificētiem, pieredzējušiem un uzticamiem ražotājiem, izmantojot tikai augstvērtīgus materiālus. Piedāvātie produkti ir izturigi un ilgmūžīgi, turklāt daudziem tiek piedāvāta 10 un pat 14 gadu garantija. „Averto” piedāvā produktus gan profesionāļiem, gan entuziastiem. Dārza preces pieejamas neiedomājami plašā klāstā – bez dārza instrumntiem un tehnikas „Averto” piedāvā arī siltumnīcas, nojumes, dārza mēbeles, preces dārza ugunskuram un grilēšanai, āra dušas un tualetes, noliktavas, koka mājas un vasarnīcas, lietus ūdens tvertnes un daudzas citas preces, kas atvieglos dārza darbus un padarīs uzturēšanos dārzā maksimāli patīkamu. Produktus var pasūtīt vai nu interneta veikalā vai iegādāties uz vietas veikalos Rīgā.

Sils, Dārza un Meža tehnikas centrs

Sils, Dārza un Meža tehnikas centrs

Latgales 446E, Rīga LV-1063

SIA “Sils, dārza un meža tehnikas centrs” pirmais specializētais dārza un meža tehnikas centrs tika atvērts 2000. gadā Rīgā, Brīvības gatvē 406, bet tagad Latvijā atrodami jau deviņi “Sila” veikali kā Rīgā, tā arī reģionu pilsētās. Lai atvieglotu klientiem ikdienu, produktus iespējams iegādāties arī specializētajā interneta veikalā www.sils.lv, kurā tiek nodrošināta tikpat kompetenta apkalpošanu kā klātienes veikalos. “Sils” veikalos ir pārstāvēta daudzu pasaulē atzītāko ražotāju tehnika, servisos tiek nodrošināts garantijas un pēcgarantijas remonts. „Sils” var iegādāties visu nepieciešamo augsnes sagatavošanai, zemes darbiem, mauriņa kopšanai, lapu un sniega tīrīšanai, kā arī visu nepieciešamo tehniku un aprīkojumu, lai strādātu mežā. Piedāvājumā ir arī ģeneratori, ūdens sūkņi, augstspiediena mazgātāji un pat metināšanas iekārtas. Visām precēm tiek nodrošināti nepieciešamie aksesuāri un rezerves daļas. „Sils” veikalos pārstāvēti tādi pasaulē pazīstami zīmoli kā „Stiga”, „Oleo-Mac”, „Husqvarna”, „Stihl”, „McCulloch”, „Oregon”, „Briggs & Stratton”, „Gardena”, „Truper”, „Zongshen” un daudzi citi. No dārza precēm „Sils” pieejami laistīšanas piederumi, trimmeri un krūmgrieži, mauriņa pļāvēji, mauriņa traktori, dzīvžogu šķēres, aeratori, lapu pūtēji un savācēji un cita tehnika, daudzveidīgi rokas instrumenti, apģērbs darba drošībai, kā arī sēklas un mēslojumi un citi dārza piederumi.

 

Fiskars Latvia, SIA

Fiskars Latvia, SIA

Vienības gatve 109, Rīga, LV-1058

„Fiskars”ir Somijas vecākais uzņēmums, kas 2014. gadā atzīmēja savu 365. gadadienu. Uzņēmuma vēsture sākās jau 17. gadsimtā, kad Somijā tika izveidotas vairākas čugunlietuves. „Fiskars”tika nodibināts 1649. gadā un pašlaik ar lepnumu ir atzīts par vienu no vecākajiem uzņēmumiem rietumu pasaulē. „Fiskars” nodrošina patērētājiem un klientiem visā pasaulē globāli atzītu zīmolu, tostarp „Fiskars”, „Gerber”, „Iittala”, „Royal Copenhagen”, „Waterford” un „Wedgwood”, precēm dārza darbiem, ēdiena gatavošanai, celtniecībai un remontdarbiem. „Fiskars” dārza instrumenti gadu no gada atvieglo un padara efektīvākus ravēšanas, skaldīšanas, slaucīšanas un atzarošanas darbus. Piedāvājumā ir gan augsnes kopšanas instrumenti, gan cirvji, gan darbarīki ravēšanai, dārza lāpstiņas, dārza grieznes, piederumi laistīšanai, šķēres, instrumenti sniegam, lāpastas un liekšķeres, zālāja un lapu grābekļi, pat instrumenti bērniem, kā arī instrumentu rezerves detaļas. „Fiskars” mājaslapā atrodami arī dažādi padomi un idejas iedvesmai un efektīvākai dārza kopšanai. Apskatīt „Fiskars” preces un iepazīties ar detalizētu to aprakstu iespējams mājaslapā, savukārt produktus iegādāties iespējams populārākajos būvmateriālu veikalos visā Latvijā un interneta veikalos.

 

 

LIC Gotus, SIA

LIC Gotus, SIA

Ulbrokas 42G, Rīga, LV-1021

SIA “LIC Gotus” dibināts 1996. gadā un ir viena no vadošajām firmām Baltijā DIY produktu vairumtirdzniecībā, kā arī līmēšanas un hermetizācijas industriālo risinājumu tirdzniecībā. Vietnē egotus.lv var atrast plašu produktu piedāvājuma klāstu, ar detalizētiem produktu aprakstiem, lietošanas pamācībām un tehniskajām specifikācijām, lai klientam būtu iespēja ātrāk un ērtāk izvēlēties sev piemērotāko produktu, iegūstot pilnīgu informāciju par tiem. Plašajā produktu klāstā pieejami arī dārza instrumenti – lāpstas, grābekļi, cirvji, rokas dakšas un zāģi, dārza elektroinstrumenti un benzīna instrumenti. Preces iespējams iegādāties internetā, saņemot tās mājās, Omniva vai DPD Pickup pakomātos, kā arī bez maksas produktus var saņemt veikalos Rīgā.

 

 

Karcher, SIA

Karcher, SIA

Gustava Zemgala gatve 71, Rīga LV-1039

„Kärcher” ierīces dārzam būs liels palīgs, lai padarītu dārzu vēl skaistāku. Pateicoties bezvadu darbībai, ko nodrošina akumulators, „Kärcher” ierīces ir ērtas lietošanā un ļoti klusas darbībā. „Kärcher” piedāvājumā ir ar akumulatoru darbināmi nezāļu noņēmēji, lapu pūtēji, zāles pļāvēji, zāles trimmeri, dzīvžoga šķēres, zāles un krūmu šķēres, ķēdes zāģi un zaru griezēji, kā arī laistīšanas sistēmas, augstspiediena tīrītāji un daudzas citas augstākās kvalitātes preces mājai un dārzam. Preces iespējams pasūtīt internetā, kā arī iegādāties daudzos būvmateriālu un dārza preču veikalos Latvijā – „Kurši”, „Būvniecības ABC”, „Mājai un Dārzam”, „Technitis”, „K Senukai”, „Krūza”, „Stokker” un citos.

 

prof.lv, SIA

prof.lv, SIA

Ganību dambis 25D, Rīga, LV-1005

SIA „Uniserviss”, pazīstams kā „Prof.lv”, ir vadošais būvniecības preču, tai skaitā dārza inventāra, tirgotājs internetā Latvijā, kurā pārstāvēti visi Latvijā populārākie būvniecības preču zīmoli. „Prof.lv” izceļas ar vienu no lielākajiem būvniecības preču sortimentiem Latvijā, zemākām cenām nekā citos būvmateriālu veikalos Latvijā, jo „Prof.lv” nav veikalu uzcenojuma, preču sortimentu tikai no pazīstamiem ražotājiem, piegādātājiem un kvalitatīvām precēm. Katram pasūtījumam ikviens klients saņem profesionāla „Prof.lv” pārdošanas konsultanta ieteikumus, turklāt, lai iegādātos vajadzīgās preces, nav jābrauc uz veikalu – visu var pasūtīt internetā, jo piegāde tiek nodrošināta visā Latvijā. Dārza preču sortimentā „Prof.lv” pieejama gan dārza tehnika, gan dārza instrumenti, dārza laistīšanas sistēmas, siltumnīcas un pat dārza mājas, kā arī dārza mēbeles, žogi, konteineri, āra grīdas segumi un grili un kūpinātavas atpūtai dārzā. Preces prasti tiek piegādātas vienas līdz trīs darba dienu laikā, savukārt bez maksas preces var saņemt „Prof.lv” noliktavā Rīgā.

Stokker, SIA

Stokker, SIA

Krasta 42, Rīga LV-1003

„Stokker” ir vairāk nekā 30 gadus ilga pieredze profesionālo instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmumā strādā profesionāļi, kas specializējušies būvniecības, lauksaimniecības, kokapstrādes, metālapstrādes, uzkopšanas, smērvielu, garāžas iekārtu, kā arī dārza un meža tehnikas jomās. Pateicoties 32 „Stokker” centriem, uzņēmuma profesionālā komanda, preces un pakalpojumi ir ērti sasniedzami klientiem jebkurā vietā visā Baltijā. „Stokker” dārza inventāra piedāvājumu veido vairāk nekā 1000 preču vienības – aeratori un skarifikatori, akumulatora dārza instrumenti, dzīvžogu šķēres, mauriņa pļāvēji, lapu un sniega pūtēji, ķerras, laistīšanas sistēmas, zemes frēzes un urbji, trimmeri un daudzi citi dārza darbiem noderīgi produkti. Preces tiek piegādātas visā Latvijā uz klienta norādīto adresi ar kurejru un uz pakomātiem. Tāpat nepieciešamības gadījumā „Stokker” piegādā pasūtījumus arī gandrīz uz visām Eiropas Savienības valstīm.

 

Filters