Ko apskatīt Zakopanē?

Raksts publicēts 2025. gada 3. jūlijā 11:15
Autors: Laura Ponomarenko
Autors: Laura Ponomarenko

Zakopane ir īsta paradīze dabas un aktīvās atpūtas cienītājiem – šeit ik uz soļa atradīsiet kalnu takas, nacionālos parkus, panorāmas skatu punktus, muzejus, SPA centrus un citas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Lai ceļojuma plānošana būtu ērtāka un jūs nepalaistu garām neko interesantu, esam apkopojuši populārākos apskates objektus Zakopanē un tās apkārtnē.

Ieskatoties sociālajos tīklos, rodas sajūta, ka teju katrs otrais draugs vai paziņa šovasar ir devies baudīt atpūtu gleznainajā Polijas kalnu pilsētiņā Zakopanē. Un ne velti – šī šarmantā vieta vilina ceļotājus ar plašu pārgājienu taku tīklu, iespaidīgiem skatiem, gardu virtuvi, draudzīgām cenām un daudzveidīgām izklaides iespējām. Zakopane ir īsta paradīze dabas un aktīvās atpūtas cienītājiem – šeit ik uz soļa atradīsiet kalnu takas, nacionālos parkus, panorāmas skatu punktus, muzejus, SPA centrus un citas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Lai ceļojuma plānošana būtu ērtāka un jūs nepalaistu garām neko interesantu, esam apkopojuši populārākos apskates objektus Zakopanē un tās apkārtnē. Atliek vien izvēlēties, vai doties iekarot kalnus, baudīt termālos baseinus vai nesteidzīgi izstaigāt gleznainās pilsētas ieliņas.

Nav nozīmes, vai ir plānots doties uz Zakopani ar mašīnu vai lidmašīnu, abos gadījumos pa ceļam ir Veļičkas sāls raktuves. Ja no Rīgas uz Zakopani dodaties ar lidmašīnu, tad sāls raktuves būs labs pirmās dienas apskates objekts, tā kā ekskursija ir gara, pirms tam iesakām paēst turpat netālu esošajās kafejnīcās un pēc sāls raktuvju apskates doties uz Zakopani. Veļičkas sāls raktuves esot skaistākās sāls raktuves pasaulē. Raktuves tiešām ir iespaidīgas, un 3 stundu garā ekskursija patiks gan maziem, gan lieliem, kā arī raktuves ir bērnu drošas, viss ir norobežots, un bērni var droši skraidīt un visu pētīt. Ieejas biļete ir 143 zloti pieaugušajiem un 121 zlots bērniem, kā arī ir iespējams iegādāties ģimenes biļetes. Jārēķinās, ka, lai nonāktu raktuvēs, būs jānokāpj pa 350 pakāpieniem, kā arī gids uz priekšu dodas ļoti raitā solī, tādēļ gados vecākiem cilvēkiem šī ekskursija varētu būt fiziski grūta. Pie ieejas ir bezmaksas tualetes, kā arī raktuvēs, ekskursijas vidū, ir pieejamas tualetes un mini kafejnīca ar uzkodām un kafiju. Ekskursijas laikā jūs nokāpsiet 136 metrus pazemē, bet labā ziņa – atpakaļ augšā jākāpj nav, jo ir pieejams lifts.

 

Autors: Laura Ponomarenko
Autors: Laura Ponomarenko

Ko darīt Zakopanē?

Darba laiki un ieejas biļešu cenas var mainīties, tādēļ, pirms dodieties uz izvēlēto apskates objektu, pārbaudiet vēlreiz aktuālo informāciju!

  • Pirmais, kas ir jāapskata, ir Krupowki iela. Krupowki ir centrālā iela visā Zakopanē, kā arī viena no piecām slavenākajām ielām visā Polijā. Ielas garums ir nedaudz virs 1 km, un uz tās ir koncentrēti restorāni, veikaliņi un arī izklaides vietas. Jārēķinās, ka bezmaksas stāvvietu Krupowki ielas tuvumā nav un visur ir maksas stāvvietas. Arī pie dabas takām nav bezmaksas stāvvietu, tādēļ makā vienmēr ir jābūt skaidrai naudai, jo ne visur par stāvvietu var norēķināties ar karti.
  • Panorāmas rats – Zakopanes panorāmas rats atrodas pašā pilsētas sirdī Krupówki ielas 71. numurā, netālu no galvenās gājēju ielas un populārākajām tūristu vietām. Panorāmas rats ļauj izbaudīt burvīgus skatus uz Tatru kalniem un Zakopanes pilsētas ainavu no augstuma.
  • Transformeru izstāde – Krupówki 40, ieejas biļetes pieaugušajiem 39 zloti, bērniem 29 PLN. Transformeru figūras ir izveidotas no metāla atkritumiem, izstāde nav liela, bet iespaidīga.
  • Māja kājām gaisā – Aleje 3 Maja, ieejas biļetes maksā 21 zlots pieaugušajiem un 17 zloti bērniem. Māja nav liela, tādēļ nereti pietiek ar 5–10 minūtēm, lai uzņemtu oriģinālas bildes un apskatītu mājas interjeru.
  • Tatru zinātnes centrs – Chałubińskiego 42 street, atvērta katru dienu no 1. aprīļa līdz 15. oktobrim (izņemot svētdienas) no 9:00 līdz 16:30. Ieeja ir bez maksas, taču nepieciešama iepriekšēja rezervācija internetā. Centrā ir iespējams uzzināt daudz interesanta par Tatru nacionālo parku. Dabas izglītības centrs ir vismodernākais šāda veida objekts reģionā. Tajā ietilpst 4D kinoteātris, lielākais Tatru modelis Polijā, izpētes zāle un daudzas citas atrakcijas.
  • Papagaiļu māja – Droga do Olczy 11 st. Biļešu cenas pieaugušajiem 32 zloti, bērniem 25. Lielākā papagaiļu māja Małopolskas reģionā, kurā mīt vairāk nekā 70 eksotisku papagaiļu, kurus apmeklētāji var gan pabarot, gan paglaudīt.
  • Ilūziju muzejs – Tadeusza Kościuszki 3. Ieejas maksa pieaugušajiem 40 zloti, bērniem 3–15 gadi 35 zloti. Ilūziju muzejs piedāvā aizraujošu ceļojumu pa optiskām ilūzijām un interaktīvām atrakcijām, kas aizrauj gan bērnus, gan pieaugušos. Šī vieta ir lieliska iespēja izklaidēties un uzņemt oriģinālas fotogrāfijas.
  • Vaska figūru izstāde Krupówki 60, ieejas maksa 45 zloti pieaugušajiem, bērniem 35 zloti. Šī izstāde piedāvā iespēju apskatīt vaska figūras, kas attēlo ievērojamas vēsturiskas un mūsdienu personības.
  • Peļu pils – Krupówki 81b, biļešu cenas 28 zloti pieaugušajiem un 24 zloti bērniem. Šī ir unikāla un aizraujoša atrakcija, kas piedāvā apmeklētājiem iespēju iepazīt pasaku pasauli, kurā dzīvo vairāk nekā 1000 dažādu sugu peļu.
  • Yeti House by Be Happy Museum – jauna un aizraujoša atrakcija Zakopanē, kas atrodas Krupówki ielā 73c . Muzeja apmeklētāji var izpētīt Jetija alu, pastaigāties cauri Sniega Karalienes noslēpumainajam mežam un izbaudīt burbuļu baseinu ar tūkstošiem krāsainu bumbiņu. Ieejas maksa 50 zloti pieaugušajiem, 45 zloti bērniem. Ja vēlaties uzņemt skaistas bildes, tad šī ir īstā vieta, ko apmeklēt. Daudz dažādu interesantu foto stūrīšu iespaidīgām bildēm un foršām atmiņām.
  • Akvaparks – atrodas netālu no centra, Jagiellońska 31. 2,5 stundas maksā 89 zlotus, bērniem 79 zloti.
  • Gubalowka kalns – 1 126 metru augstā virsotne, uz kuru ar funikulieri ir iespējams aizbraukt no Zakopanes centra vien pāris minūšu garumā. Iesakām augšā doties ar funikulieri, tad doties līdz Butorowy Wierch (izkāpjot no funikuliera, jādodas augšā pa tirgotāju ieliņu līdz pat galam, un tālāk būs norāde uz Butorowy Wierch), attālums ir aptuveni 2,5 km, Butorowy Wierch būs slēpošanas pacēlājs, ar kuru varēs nobraukt lejā. Brauciens ar pacēlāju ir ļoti skaists, vienīgi jārēķinās, ka no pacēlāja galapunkta līdz Zakopanes centram būs jāiet vēl 2 km. Funikuliera cena pieaugušajiem ir 35 zloti, bērniem 28. Augšā ir iespējams uzbraukt ar mašīnu.
  • Tradicionālā siera muzejs – Muzeum Oscypka Zakopane, ul. Jagiellońska, biļešu cenas pieaugušajiem 59 zloti, bērniem 39 zloti. 1,5 stundas garajā ekskursijā būs iespējams uzzināt visu par Zakopanes siera pagatavošanu, kā arī pašam pagatavot savu sieru.
  • Termālie baseini. Zakopanes apkārtnē ir vairāki termālie baseini. Viens no tiem ir Polijā lielākais termālais baseins – Chocholovskie thermy, kur ir pieejami dažādi baseini ārā un iekšā, džakuzi un bērnu zona ar piepūšamajām atrakcijām. Arī uzkodu un dzērienu cenas ir ļoti draudzīgas. Ieejas maksa 3 stundu apmeklējumam pieaugušajiem ir 109 zloti, bērniem 79 zloti.
  • Kasprowy Wierch virsotne – funikuliera stacija atrodas turpat Zakopanē, Kuznice, līdz turienei ir iespējams aizbraukt ar mašīnu (stāvvieta ir maksas plus būs jāiet nedaudz vairāk kā kilometrs ar kājām līdz pašai stacijai) vai ar taksometru, vai sabiedrisko transportu, kas pievedīs pie pašas biļešu kases. Uz virsotni ir iespējams aizbraukt ar funikulieri vai doties kājām, kā arī var nopirkt biļetes kalnā augšā un lejā doties kājām, kas aizņems aptuveni 1 stundu 45 minūtes. Ja plānojat doties ar funikulieri laika posmā no 24. jūnija līdz 1. septembrim, kad Polijā ir skolēnu brīvlaiks, noteikti iepriekšējā dienā rezervējiet biļeti internetā (www.sklep.pkl.pl/en/), ja ne, nāksies gaidīt stundas 2–3 līdz savam brauciena laikam. Starp citu, tiem, kas izvēlas doties ar vagoniņu gan augšā, gan lejā, ir jāņem vērā, ka virsotnē var pavadīt 1h 40 min un savlaicīgi ir jābūt atpakaļ, lai nenokavētu savu braucienu lejā, kā arī jums ir jābūt biļetēs norādītajā laikā pie vagoniņa. Ja nokavēsiet savu laiku, biļete nebūs derīga. Biļete vienai personai turp un atpakaļ maksā no 109 līdz 149 zlotiem, ja biļeti iegādājas internetā, bet bērniem 95–109 zloti.

 

Autors: Laura Ponomarenko
Autors: Laura Ponomarenko

  • Izbrauciens pa Dunajecas upi. Apskatoties TOP apskates objektus Zakopanē, pirmajā pieciniekā ir raftings pa Dunajecas upi. Ar laivām ir iespējams doties gan no Slovākijas puses, gan no Polijas. Tūres parasti piedāvā vietējie gidi, un cenas svārstās apmēram 160–180 zloti vienai personai par raftingu, taču ir arī lētāki vai dārgāki varianti atkarībā no operatora un papildu pakalpojumiem. Daudzas tūres ir visu dienu (ap 6–7 stundām), iekļaujot ne tikai raftingu, bet arī apskates objektus, piemēram, pili Niedzica un koka baznīcu Červeny Kláštor, kas ir UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Parasti gids nodrošina transportu no viesnīcas vai noteiktas vietas līdz starta punktam un atpakaļ, kas ir ļoti ērti.

 

Autors: Laura Ponomarenko
Autors: Laura Ponomarenko

Pārgājieni

Protams, ka viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ doties uz Zakopani, ir Tatri un pārgājieni kalnos. Piedāvājam jums dažas pārgājienu takas, kas nebūs ļoti sarežģītas un būs pa spēkam arī amatieriem.

  • Koscieliska ieleja (Dolina Koscieliska) – trase sākas Kiry un ir viegli pieejama ar sabiedrisko transportu (7km no Zakopanes centra). Trases galamērķis ir virsotne Hala Ornak. Pārgajiena garums ir 6km vienā virzienā (aptuveni 1.5h). Koscieliska ieleja ir salīdzinoši viegls, bet ļoti skaists pārgājiens, visas trases garumā ir gluds ceļš un ir iespējams doties ar bērnu ratiņiem, kā arī ik pa laikam ir pieejamas tualetes. Trases galapunktā ir kafejnīca, kur var paēst gardas pildītas plānās pankūkas un ābolu pīrāgu . Ja ir spēks un vēlme, tad 30 min gājiena attālumā no trases galapunkta ir neliels kalnu ezeriņš. Jāņem vērā, ka ieeja dabas takās ir maksas pakalpojums, kas maksā 11 zloti no cilvēka( šo nodevu jāmaksā katrā pārgājienā Tatru dabas parkā).
  • Hala Gasienicowa un Czarny Staw Gąsienicowy trases. Šīs trases sākas tieši pie biļešu kasēm uz Kasprowy Wierch virsotni – jums ir jādodas pa kreisi un aiz tualetēm būs koka tilts pāri mazai kalnu upei, tur arī būs sākuma punkts. Viena trase būs marķēta ar zilu otra ar dzeltenu zīmi, abas trases kopā veido apli. Iesaku sākumā doties pa labi (pa dzelteno trasi), jo šī daļa ir izaicinošāka un ir daudz pakāpienu uz augšu, kas būs vieglāk pieveicami, ejot uz augšu, nekā ejot atpakaļ, kad būs jāiet uz leju. Šī trase būs nedaudz sarežģītāka, jo būs jākāpj uz augšu, bet skati ir skaisti un tas būs tā vērts. Izejot trasi, būs iespējams uzkāpt 1508 metru augstumā. Abas trases kopā aizņem nedaudz vairāk kā 5 stundas.
  • Morskie Oko – The Wall street journal to ir nosaucis par vienu no skaistākajiem pasaules ezeriem, kā arī tā esot viena no Polijas skaistākajām vietām. Uz Morskie oko noteikti ir jādodas saulainā dienā, lai redzētu kalnu ezera dzidrumu visā tā skaistumā. Tiem, kas plāno uz turieni doties, stāvvietu ir iespējams iegādāties tikai internetā. Arī šeit būs jāmaksā ieeja Tatru dabas parkā. Vienā virzienā taka ir 9km gara, vietējie iesaka no stāvvietas uz turieni doties zirga pajūgā, tad doties apkārt ezeram (1,5h) un kājām doties atpakaļ līdz stāvvietai. Vienīgi jārēķinās, ka jūlijā un augustā rindas uz karieti var būt garas, tādēļ vēlams ierasties ap 8 no rīta. No Morskie oko ezera ir iespējams uzkāpt uz vēl vienu kalnu ezeru Czarny Staw Pod Rysami, šis pārgājiens gan ir izaicinošāks, jo ir jāpieveic stāvs kāpums. Trases garums vienā virzienā 0,6 km, un vidēji tas aizņem pusstundu. Pie ezera ir kafejnīca, kā arī šis būs viens no tiem pārgājieniem, kas būs draudzīgs ģimenēm ar maziem bērniem, jo līdz ezeram ir iespējams doties ar bērnu ratiņiem.
  • Strazyska ieleja (Dolina Strazyska) – taka ir ātra un viegla taka, kur doties ģimenēm ar bērniem vai tiem, kas nav garu pārgājienu fani. Taka sākas pie Zakopanes robežas, un tur var nokļūt ar sabiedrisko transportu. Galapunktā būs neliela kafejnīca, kur baudīt kafiju un uzkodas. Pārgājiens aizņems vien 40 minūtes vienā virzienā, ja ir spēks un vēlme no Strążyska Glade var tālāk doties uz Siklawica ūdenskritumu, un tas aizņems vēl papildus 20 minūtes vienā virzienā.
  • Rusinowa Polana – trase sākas 20 km no Zakopanes punktā Wierch Poroniec. Līdz trasei ir iespējams doties ar sabiedrisko transportu vai ar mašīnu. Trases garums vienā virzienā ir 3,5 km un vidēji aizņem vienu stundu. Šis pārgājiens vietējo vidū ir populāra piknika vieta. Rusinowa Polana virsotne ir 1210 metru augsta.
  • Chocholowska ieleja (Dolina Chocholowska) – lielākā un garākā Tatru ieleja, takas garums vienā virzienā 7,3 km un vidēji aizņem 2 h. Taka ir vienkārša un piemērota pārgājienam ar bērniem. Pavasarī šī ieleja ir pilna ar krokusiem, tādēļ šī ieleja ir populārs pārgājienu galamērķis tieši pavasaros.

 

Autors: Laura Ponomarenko
Autors: Laura Ponomarenko

Daži praktiski ieteikumi

  • Īrējot mašīnu, jānorāda pie rezervācijas, ja plānojat braukt uz Slovākiju. Ja nebūsiet norādījuši, ka izbrauksiet ārpus Polijas, var nākties samaksāt soda naudu.
  • Lai ietaupītu naudu, ja ceļojat ar bērnu, auto sēdeklīti līdz 12 gadiem ir iespējams nodot reģistrējamajā bagāžā bez maksas. Krakovā sēdeklīti ir iespējams izņemt pie nestandarta bagāžas, tādēļ negaidiet to pie pārējiem koferiem.
  • Ja ir plānots paliks Zakopanē, tad mierīgi iespējams iztikt bez mašīnas. No Krakovas līdz Zakopanei kursē autobuss un vilciens, ceļš aptuveni aizņem 2h. Tā kā visas autostāvvietas gan pilsētā gan pie takām ir maksas, kā arī ir aizpildītas, paši vietējie iesaka uz pārgājienu takām doties ar autobusu, bet uz tālākiem izbraucieniem, kā Dunajecas Raftings vai koku trase Slovākijā, vietējie poļi aizvedīs ar busiņu.
  • Noteikti nogaršojiet foreli, grilētu zaļumos, kartupeli mundierī, kartupeļu pankūkas ar baraviku mērci un poļu nacionālo dzērienu – alu ar aveņu sīrupu (ka skan dīvaini, bet ir traki gardi).
  • Ejot kalnos, noteikti ņemiet līdzi lietus mēteļus. Kalnos spēcīgas lietusgāzes var uznākt ļoti pēkšņi, un ne jau sīks lietiņš, bet gāž ne pa jokam.

Zakopane ir vieta, uz kurieni noteikti ir jāaizbrauc! Ja jums vēl nav plānu šai vasarai, laidiet uz Tatriem, mēs apsolām – būs traki skaisti un gardi!

Filters