8 specializēti veikali, kur iegādāties makšķerēšanas piederumus
Pirms plānot doties makšķerēt, ir jāņem vērā pietiekami daudz faktoru, lai atpūta dabā izdotos. Katrs labs makšķernieks zina, ka svarīgs ir ne tikai makšķerēšanai nepieciešamais aprīkojums, bet arī pareizās vietas izvēle, kā arī citi būtiski aspekti. Raksta turpinājumā pieci padomi veiksmīgākai makšķerēšanas pieredzei.
5 padomi veiksmīgai makšķerēšanas pieredzei
Pareizā laika izvēle
Autors: makshkereshanas_laiks
Makšķerēšana lielā mērā ir atkarīga no laika un apstākļiem. Ir noteikts laiks un gadalaiki, kad zivis peld augstākos ūdens slāņos un meklē barību, tādējādi tās ir vieglāk notveramas zvejniekiem un makšķerniekiem. Pavasara sezonā zivis ir vairāk izsalkušas, peldot zem ūdens virsmas; turklāt ūdeni apspīd un sasilda saule, pievilinot zivis. Labākais laiks makšķerēšanai pavasarī ir pēcpusdienā un agri no rīta. Rudenī par vispiemērotāko laiku makšķerēšanai kļūst agras pievakares, savukārt vasarās makšķerēšana vislabāk padosies rītausmā un pēc tam no krēslas līdz tumsai.
Ūdens temperatūra
Autors: udens_temperatura
Ūdens temperatūra, protams, ļoti ietekmē zivis un to paradumus. Ja seklos ūdeņos temperatūra ir pārāk augsta vai pārāk zema, zivis var kļūt gausas, un makšķerēšana nevedīsies, kā cerēts. Ir svarīgi saprast, ka zivis ir aukstasiņu radības un nespēj uzturēt savu ķermeņa temperatūru nemainīgu, attiecīgi apkārtējās vides temperatūra ietekmē to ķermeņa funkcijas. Ja ūdens temperatūra ir vai nu pārāk augsta, vai pārāk zema, skābekļa daudzums ūdenī samazinās; zivis kļūst mazāk aktīvas, ir izvēlīgākas attiecībā uz barību, un tādējādi – grūtāk notveramas.
Gaismas nozīme
Autors: zveja_vakara
Ir svarīgi, lai ūdens, kurā dzīvo zivis, būtu pietiekami silts, – tomēr arī ne pārāk auksts vai sakarsis. Tieši tāpēc zivīm patīk atrasties ūdens augstākajos slāņos agrā rīta vai vakara saulē; saule šajos laikos silda ūdens virsmu tieši tik daudz, lai zivīm būtu patīkami tur atrasties un meklēt barību. Kad dienas ir karstas un saulainas, zivis pārceļas uz vēsākiem un dziļākiem ūdeņiem, kur jūtas komfortablāk. Šādos gadījumos to pievilināšanai var izmantot specifiskas ēsmas.
Vēja nozīme
Autors: zivs
Arī vējš, tā spēks un virziens ir faktors, kam svarīga loma veiksmīgā makšķerēšanā. Vējainā dienā vējš pūtīs ūdeni un līdz ar to barību uz krastu, kurp to meklēt dosies arī zivis. Ja makšķerēt esi ieplānojis doties ar laivu, tad jāairē tuvāk krastam, kur ir aizvējš un jāizmet āķi tur; savukārt, ja makšķerē no krasta, tad āķi jāizmet vējā, lai ēsma tiktu pūsta uz krastu tāpat kā cita ūdenī esošā zivju barība.
Attiecīgs aprīkojums
Autors: makshkereshanas_piederumi
Kad esi veicis izpēti un visus priekšdarbus, proti, nolēmis, kurp vēlies doties un ko sagaidīt no laika apstākļiem, no ūdens un zivīm, ir pienācis laiks sagatavot attiecīgu aprīkojumu vai vajadzības gadījumā pat iegādāties jaunu. Papildus makšķerkātam, spolei, āķim un ēsmai var padomāt arī par citiem piederumiem. Tādi makšķerēšanas piederumi kā, piemēram vizuļi, vobleri, izturīgas makšķerauklas, pludiņi un vēl daudz citu noderīgu lietu gādās, lai makšķerēšana sagādātu prieku un būtu arī veiksmīga.